The World Retail Congress koji će se održati od 8. do 10. rujna 2015. godine u Rimu, vodeći je kongres u svijetu maloprodaje i platforma koja okuplja više od 1000 vodećih maloprodajnih stručnjaka iz cijelog svijeta kako bi zajedno raspravili o preprekama i mogućnostima ove industrije.
The World Retail Congress osnovan je 2007.godine kao platforma gdje vodeći stručnjaci iz maloprodaje razmjenjuju iskustva i diskutiraju o glavnim pitanjima i trendovima koji utječu na industriju. Na kongresu je svake godine sve više uzvanika, a uvijek su tu i najveće tvrtke iz industrije, kao i vodeći ljudi iz ekonomije, nevladinih organizacija i financija.
Neki od mnogih govornika koji će ove godine nastupiti na kongresu su Sir Tim Berners-Lee, izumitelj World Wide Weba, Olaf Koch, direktor Metro Grupe, James “JC” Curleigh, potpredsjednik Levi’s brenda, Jim Manzi i Mathieu Loury iz MasterCarda te mnogi drugi eminentni govornici.
Sve detalje, program, te sve ostale govornike možete pronaći na internet stranici kongresa.