29.9 C
Zagreb
Utorak, 18. kolovoza 2026., 18:03
VijestiSvijetTwitter razočarao ulagače, broj korisnika sporo raste

Twitter razočarao ulagače, broj korisnika sporo raste

Društvena mreža Twitter ponovno je razočarala investitore, zabilježivši u prvom tromjesečju sporiji rast prihoda nego što se očekivalo, dok se bori za nove korisnike pokušavajući poboljšati svoje kompleksno sučelje s nekoliko novih značajki.

twitter-midiCijena dionice Twittera pala je u utorak na Wall Streetu za 13 posto, nakon izvješća o nižim od očekivanja prihodima zbog slabih prihoda od oglašivača.

Prihodi su u prvom tromjesečju porasli za 36 posto u odnosu na godinu ranije, na 594,5 milijuna dolara, dok su analitičari očekivali prosječno 607 milijuna dolara.

Neto gubitak smanjio se na 79,7 milijuna dolara, s 162,4 milijuna dolara zabilježenih u istom razdoblju prošle godine.

“Očito je da Twitter ima problema. Ne raste ni blizu toliko koliko su ulagači nedavno očekivali”, kaže analitičar iz tvrtke CRT Capital Arvind Bhatia.

Baza korisnika Twittera porasla je u proteklom tromjesečju na 310 milijuna aktivnih korisnika mjesečno, s 305 milijuna u četvrtom tromjesečju.

Poslovodstvo te društvene mreže poručilo je da su oglašivači, posebice u Europi, ograničili potrošnju uoči velikih događaja kao što su Olimpijske igre i Europsko nogometno prvenstvo.

Financijski direktor Anthony Noto kazao je da je dugoročni cilj Twittera imati “milijune oglašivača kao što imaju konkurenti”. Facebook, primjerice, ima više od 3 milijuna oglašivača.

No, Twitter se bori sa stagnacijom rasta korisnika jer njegovo kompleksno sučelje nije atraktivno za nove korisnike.

U sklopu plana restrukturiranja, kompanija je najavila novu ponudu, uključujući “live” komentare i video prijenose preko aplikacije Periscope kako bi privukla nove korisnike. No, suočena je s oštrom konkurencijom Facebooka koji je nedavno pojačao svoj “live” video proizvod Facebook Live. (SEEbiz.eu/Hina)

jatrgovac.hr
jatrgovac.hrhttp://www.jatrgovac.hr
Portal Ja TRGOVAC vodeća je online platforma za retail i FMCG industriju u Hrvatskoj te ključni izvor informacija za donositelje odluka. Kroz aktualne vijesti, ekskluzivne tržišne analize, trendove i novitete s tržišta, Ja TRGOVAC oblikuje industrijski dijalog i povezuje trgovce, proizvođače i distributere, pružajući im relevantne uvide za donošenje poslovnih odluka.

Najnovije objave

Traže se mali heroji: tri najljepše priče o dječjoj dobroti bit će nagrađene

Tvrtka Intersnack Adria pokreće kampanju "Nagrađujemo dobrotu", kojom želi prepoznati i nagraditi male heroje među školarcima diljem Hrvatske. Priče o dječjim dobrim djelima na...

izlog

Zatražite BESPLATNO preuzimanje CHEP plavih paleta!

Kliknite na collect.CHEP.com i saznajte više.