VijestiRegijaKnjaz Miloš u punom vlasništvu grupe Mattoni 1873

Knjaz Miloš u punom vlasništvu grupe Mattoni 1873

Grupa Mattoni 1873 posluje u osam zemalja, ima 3.400 zaposlenih, 11 proizvodnih pogona i 39 brendova među kojima su Knjaz Miloš, Mattoni, Magnesia, Szentkirályi, Waldquelle i drugi

Mattoni 1873, najveći proizvođač mineralne vode i bezalkoholnih napitaka u srednjoj Europi, preuzeo je od kompanije PepsiCo manjinski udio (46,43 %) u Knjaz Milošu, postavši tako jedini vlasnik ovog proizvođača mineralne vode i energetskih napitaka. Vrijednost transakcije dosegla je gotovo 90 milijuna eura.

Grupa Mattoni 1873 posluje u osam zemalja, ima 3.400 zaposlenih, 11 proizvodnih pogona i 39 brendova među kojima su Knjaz Miloš, Mattoni, Magnesia, Szentkirályi, Waldquelle i drugi. U Češkoj Republici, Austriji, Bugarskoj, Slovačkoj, Mađarskoj, Srbiji, Crnoj Gori i Bosni i Hercegovini, Mattoni 1873 je ekskluzivni proizvođač i distributer PepsiCo brendova bezalkoholnih pića. U 2023. na svim tržištima na kojima posluje, ova europska grupa prodala je gotovo dvije milijarde boca.

“Uz snagu Mattoni grupe, s punim povjerenjem u tim i kontinuitet naših dobrih rezultata, nastavljamo razvijati Knjaz Miloš u jednog od vodećih proizvođača bezalkoholnih napitaka na zapadnom Balkanu”, rekao je Marko Stanković, generalni direktor Knjaz Miloš i Mattoni kompanija na Zapadnom Balkanu.

“Daljnjim ulaganjem u Knjaz Miloš želimo graditi njegovu održivu budućnost, kroz investicije u kvalitetne proizvode, inovacije i kreiranje novih prilika za rast za kompaniju i ljude”, dodao je Alessandro Pasquale, vlasnik i predsjednik grupe Mattoni 1873.

Kliknite za najnovije vijesti, analize i istraživanja u vašem sandučiću!

jatrgovac.hr
jatrgovac.hrhttp://www.jatrgovac.hr
Portal Ja TRGOVAC vodeća je online platforma za retail i FMCG industriju u Hrvatskoj te ključni izvor informacija za donositelje odluka. Kroz aktualne vijesti, ekskluzivne tržišne analize, trendove i novitete s tržišta, Ja TRGOVAC oblikuje industrijski dijalog i povezuje trgovce, proizvođače i distributere, pružajući im relevantne uvide za donošenje poslovnih odluka.

Najnovije objave

DZS: Rast potrošnje u srpnju ubrzan na 3,6 posto

Potrošnja u domaćoj maloprodaji porasla je u srpnju već 40. mjesec zaredom na godišnjoj razini, i to znatno brže nego mjesec dana prije, što...

izlog

Zatražite BESPLATNO preuzimanje CHEP plavih paleta!

Kliknite na collect.CHEP.com i saznajte više.