19.4 C
Zagreb
Četvrtak, 18. lipnja 2026., 08:35
VijestiZemljaB•Hyper nakon Varaždina uskoro i u drugim hrvatskim gradovima

B•Hyper nakon Varaždina uskoro i u drugim hrvatskim gradovima

Trgovački lanac B•Hyper otvorio je prije točno dva mjeseca (10. svibnja) svoj prvi prodajni objekat u Hrvatskoj u varaždinskom trgovačkom centru Lumini, a na današnjoj prezentaciji za medije vodstvo tvrtke predstavilo je koncept poslovanja i planove budućeg širenja ovog novog igrača na maloprodajnom tržištu.

b-hyper-karlo-kucan-durda-holi-knut-kvisvikKnut Kvisvik, predsjednik Uprave B•Hypera, podsjetio je kako se radi o međunarodnoj tvrtki koju je izgradio iskusni upravljački tim iz Skandinavije i baltičkih zemalja s više od 20 godina iskustva u sektoru maloprodaje.

“B•Hyper je obiteljski orijentirani hipermarket koji nudi uslugu visokog standarda u ugodnom, čistom i pristupačnom interijeru. Razlikujemo se od drugih po ponudi svježe hrane i vlastite proizvodnje te dijelu ekskluzivne ponude te razvijamo odgovoran odnos prema zaposlenicima, dobavljačima i lokalnoj zajednici”, pojasnio je Kvisvik.

B•Hyper i njegov razvoj, rekao je, podupiru privatni dionički fondovi, a osim u Hrvatskoj u ovom trenutku razvija se i u Srbiji, BIH, Estoniji, Latviji, Litvi i drugim zemljama u regijama središnje i istočne Europe.

“Cilj je preuzeti 20 do 30 posto tržišnog udjela u sljedećem periodu, a rade se i analize ponuđenih projekata u drugim gradovima Hrvatske. U pripremi je i akvizicija jednog ili više maloprodajnih lanaca u Hrvatskoj”, naglasio je predsjednik uprave B•Hypera dodajući kako su u tijeku analize lokacija u Zagrebu, Splitu, Osijeku, Rijeci, Puli i Karlovcu, ali i u Rusiji, Bjelorusiji, Ukrajini, Azerbajdžanu, Gruziji pa čak i u nekim državama Srednjeg Istoka.

Hipermarket u Lumini centru prostire se na oko 5000 kvadrata, nudi asortiman od oko 30.000 proizvoda te ima 107 zaposlenih djelatnika. Ukupna investicija u ovaj prodajni objekat iznosila je pet milijuna eura.

Ponuda proizvoda je šarolika te predstavlja miks poznatih domaćih i internacionalnih brendova robe široke potrošnje, ali i sasvim novih proizvoda koji dosad nisu bili prisutni na hrvatskom tržištu te dolaze iz Skandinavije, zemalja poput Norveške, Latvije i drugih.

Kako je pojasnio Karlo Kučan, voditelj trgovine u Varaždinu, posebna pozornost poklanja se odjelu svježe hrane u kojoj se nude pekarski proizvodi, slastice, gotova jela, salate, svježe meso, svježa morska i slatkovodna riba te drugi proizvodi.

“Svakodnevno je u ponudi 40 jela spremljenih iz svježih namirnica, prema recepturama koje garantiraju kvalitetu i nutricionističku vrijednost. U pekarnici i slastičarnici zaokružena je dnevna proizvodnja kruha, peciva i kolača na tradicionalan način, bez korištenja smrznutih polugotovih i gotovih proizvoda”, kazao je Kučan.

Prema njegovim riječima, nabava voća i povrća dogovara se u suradnji s lokalnim proizvođačima, čime se potrošaču garantira najkraći mogući put “od uzgoja do stola”.

B•Hyper surađuje isključivo s domaćim proizvođačima svježeg mesa, a u tvrtki posebno ističu odjel ribarnice s bogatim izborom svježe riječne i morske ribe. “U skladu s ovom politikom B•Hyper upućuje otvoreni poziv na suradnju svim proizvođačima u regiji”, poručio je Kučan.

U prva dva mjeseca poslovanja B•Hyper je organizirao nekolicinu promotivnih aktivnosti u trgovini, poput degustacija i igara za djecu, no kao najznačajniji event ističu B•Hyper biciklijadu koja je okupila više od dvije tisuće sudionika.

www.jatrgovac.hr
www.jatrgovac.hrhttps://jatrgovac.com
Portal Ja TRGOVAC vodeća je online platforma za retail i FMCG industriju u Hrvatskoj te ključni izvor informacija za donositelje odluka. Kroz aktualne vijesti, ekskluzivne tržišne analize, trendove i novitete s tržišta, Ja TRGOVAC oblikuje industrijski dijalog i povezuje trgovce, proizvođače i distributere, pružajući im relevantne uvide za donošenje poslovnih odluka.

Najnovije objave

Pivac Holdingu odobreno objavljivanje ponude za preuzimanje Kraša

Hrvatska agencija za nadzor financijskih usluga (Hanfa) je Pivac Holdingu odobrila objavljivanje ponude za preuzimanje Kraša, priopćila je Hanfa. Objavljivanje ponude odobreno je na sjednici...

izlog

Biti prvi je uvijek DOBRO

Od svog lansiranja 2016. godine, brend DOBRO gradi svoju priču korak po korak, kroz dosljednu kvalitetu, pažljivo birane sirovine i povjerenje koje svakodnevno dobiva...