29.9 C
Zagreb
Utorak, 18. kolovoza 2026., 18:02
VijestiZemljaDZS: Proizvodnja kukuruza manja 10,9 posto

DZS: Proizvodnja kukuruza manja 10,9 posto

U Hrvatskoj će u 2021. godini biti proizvedeno 2,2 milijuna tona kukuruza, što je 10,9 posto manje nego u 2020. godini, pokazuju prve procjene najvažnijih kasnih usjeva sa stanjem od 1. rujna, koje je objavio Državni zavod za statistiku (DZS).

Prema podacima DZS-a, ostvarena prosječna proizvodnja kukuruza po hektaru iznosi 7,6 tona, što je manji prinos nego u godini ranije kada je iznosio 8,4 tone po hektaru.

Pad proizvodnje procjenjuje se i kod šećerne repe, za 17,6 posto, na 638 tisuća tona. Prirod po hektaru iznosi 63,5 tone (u 2020. je bio 74 tone po hektaru).

Procjenjuje se da će proizvodnja soje biti 4,1 posto manja i iznosit će 255 tisuća tona. Prirod po hektaru iznosi 3 tone za razliku od 2020. godine kada je bio 3,1 tonu.

Podaci DZS-a pokazuju da će ove godine biti proizvedeno 120 tisuća tona suncokreta, isto kao i u godini ranije. Prirod po hektaru će biti nešto manji, iznosit će 3 tone za razliku od godine prije kada je bio 3,1 tonu. (Hina)

Kliknite za najnovije vijesti, analize i istraživanja u vašem sandučiću!

jatrgovac.hr
jatrgovac.hrhttp://www.jatrgovac.hr
Portal Ja TRGOVAC vodeća je online platforma za retail i FMCG industriju u Hrvatskoj te ključni izvor informacija za donositelje odluka. Kroz aktualne vijesti, ekskluzivne tržišne analize, trendove i novitete s tržišta, Ja TRGOVAC oblikuje industrijski dijalog i povezuje trgovce, proizvođače i distributere, pružajući im relevantne uvide za donošenje poslovnih odluka.

Najnovije objave

Traže se mali heroji: tri najljepše priče o dječjoj dobroti bit će nagrađene

Tvrtka Intersnack Adria pokreće kampanju "Nagrađujemo dobrotu", kojom želi prepoznati i nagraditi male heroje među školarcima diljem Hrvatske. Priče o dječjim dobrim djelima na...

izlog

Zatražite BESPLATNO preuzimanje CHEP plavih paleta!

Kliknite na collect.CHEP.com i saznajte više.