
Akcija ‘Kupujmo hrvatsko’ održavat će se u subotu, 11. rujna od 9 do 13 sati, na Šetalištu hrvatskog narodnog preporoda u Krapini, a pridružit će joj se i zajednička akcija MINGORP-a, HGK i HOK-a ‘Vrijedne ruke’.
Cilj te akcije je promovirati marljive ljude koji svojim umijećem, znanjem i skromnošću proizvode ekološke proizvode, suvenire, rukotvorine, tradicijske proizvode nastale u malim obrtima, zadrugama, obiteljskim gospodarstvima i malom poduzetništvu kako bi takvi proizvodi doprli do potrošača.
U promotivnoj prodaji kvalitetnih hrvatskih proizvoda nositelja znakova “Izvorno hrvatsko” i “Hrvatska kvaliteta”, ali i proizvoda vrijednih ruku sudjelovat će 104 tvrtke, odnosno poduzetnika.
Događanju će prisustvovati dožupan Krapinsko-zagorske županije za gospodarstvo Anđelko Ferek-Jambrek, gradonačelnik Grada Krapine Josip Horvat, saborska zastupnica Danica Hursa, kao i mnogi drugi pripadnici javnog i društvenog života grada Krapine.
Akcija “Kupujmo hrvatsko” nastoji promovirati kvalitetne domaće proizvode, nosioce znakova “Izvorno hrvatsko” i “Hrvatska kvaliteta”, s ciljem osvješćivanja važnosti kupovine takvih proizvoda kako bi se pridonijelo povećanju ukupne konkurentnosti hrvatskoga gospodarstva, ali i očuvanju našeg nacionalnog identiteta.
Znakovi kvalitete jamče kvalitetu proizvoda, a dosad je znak “Hrvatska kvaliteta” ponijelo 229 proizvoda, dok znak “Izvorno hrvatsko” nosi njih 112.































