23.3 C
Zagreb
Srijeda, 26. kolovoza 2026., 00:11
VijestiRegijaGrupa Pivac završit će pogon u Ljubuškom do kraja godine

Grupa Pivac završit će pogon u Ljubuškom do kraja godine

Do kraja ove godine Grupa Pivac planira završiti radove u Ljubuškom, gdje se na više od 20.000 m2 gradi kompleks koji će obuhvatiti proizvodne pogone za obradu i preradu mesa i u kojem će posao naći oko 50 ljudi, prenosi portal indikator.ba.

No, tu nije kraj investicijama Grupe Pivac kojoj je jedan od prioriteta i nastavak širenja kapaciteta vlastitog uzgoja svinja i junadi. U 2021. godini u segmentu primarne proizvodnje dosegli su preko 11.000 grla junadi i više od 150.000 svinja.

Grupa Pivac, u čijem su sustavu Mesna industrija Braća Pivac, PPK karlovačka mesna industrija, Mesna industrija Vajda i Kraš, svrstava se i u sam vrh hrvatske prehrambene industrije.

U pandemijskom razdoblju ta je Grupa, koja zapošljava više od 2.000 ljudi, povećala proizvodne kapacitete te ostvarila rast prodaje. U 2020. povećala je ukupne prihode na 3,42 milijardi kuna, a prošle su godine tu poziciju dodatno učvrstili.

“Nalazimo se u vrlo neizvjesnim vremenima i dosadašnja su iskustva pokazala da je nezahvalno donositi prognoze. Međutim, nadamo se da će 2022. godina konačno donijeti smirivanje pandemije. Premda koronakriza nije toliko dramatično utjecala na prehrambenu industriju u odnosu na neke druge gospodarske grane, uvjeti poslovanja i za nas su daleko od idealnih pa se nadamo da ćemo u ovoj godini svjedočiti pozitivnom raspletu situacije po pitanju Covida-19”, rekao je Ivica Pivac, predsjednik Uprave Mesne industrije Braća Pivac, čije je sjedište u Vrgorcu.

Kliknite za najnovije vijesti, analize i istraživanja u vašem sandučiću!

jatrgovac.hr
jatrgovac.hrhttp://www.jatrgovac.hr
Portal Ja TRGOVAC vodeća je online platforma za retail i FMCG industriju u Hrvatskoj te ključni izvor informacija za donositelje odluka. Kroz aktualne vijesti, ekskluzivne tržišne analize, trendove i novitete s tržišta, Ja TRGOVAC oblikuje industrijski dijalog i povezuje trgovce, proizvođače i distributere, pružajući im relevantne uvide za donošenje poslovnih odluka.

Najnovije objave

Infobip predstavio rješenje za SIM verifikaciju broja

Tvrtka Infobip predstavila je novo rješenja za SIM verifikaciju broja, koje telekomima pomaže ubrzati primjenu verifikacije telefonskog broja putem SIM kartice, a poduzećima prelazak...

izlog

Zatražite BESPLATNO preuzimanje CHEP plavih paleta!

Kliknite na collect.CHEP.com i saznajte više.