cigarete - midiProizvođač cigareta Reynolds American sprema se prodati internacionalna prava za brend Natural American Spirit Japan Tobaccou za 5 milijardi dolara.

Dogovor isključuje prava na brend cigareta bez aditiva koji je veoma popularan među mlađom populacijom na američkom tržištu.

Japan Tobacco čije su marke između ostalih i Winston i Camel, kupit će međunarodnu jedinicu Santa Fe koja trenutno zapošljava oko 280 ljudi, uglavnom u Europi i Japanu.

“Sporazum će omogućiti Reynolds Americanu da se usredotoči na rast svog brenda u Americi”, rekla je Susan Cameron, izvršna direktorica kompanije.

Japan Tobacco želi postati najveći proizvođač cigareta, a da bi to postigao mora preskočiti Phillip Morris i British American Tobacco.

“Brend Natural American Spirit trenutno uživa veliku popularnost u SAD-u, Japanu, Njemačkoj, Švicarskoj, Italiji, Španjolskoj i Velikoj Britaniji”, rekli su iz JT-a.

Prvi je o mogućoj prodaji izvijestio Bloomberg, koji smatra da bi se dogovor mogao postići već ovaj tjedan.