

U izjavi za list Šarović je kazao kako se sve što se poduzima čini s ciljem uspostave sustava u kojemu bi upravo dobavljači kao najvažniji segment bili zbrinuti.
“Ova priča sad otvara ogroman prostor za manipulacije i zbog toga svi u BiH moraju biti posebice oprezni”, kazao je Šarović očevidno aludirajući na brojna nagađanja u lokalnim medijima o tome što se zbiva s Konzumom BiH odnosno s ostalim Agrokorovim tvrtkama-kćerima u toj zemlji.
Takva nagađanja posebice se odnose na navodne otkaze i poteškoće koje Konzum ima s dobavljačima, no iz sarajevskog sjedišta te tvrtke odlučno su zanijekali postojanje većih problema.
“Konzum čini sve kako bi se sačuvala radna mjesta te uvjeti i prava koja zaposlenici danas imaju u Konzumu, a koja su među najboljima u sektoru trgovine na tržištu BiH”, kazala je za portal Klix glasnogovornica Konzuma BiH Selma Ovčina.
Ona je opovrgnula i navode u medijima o masovnim problemima s dobavljačima. Po njezinim riječima, Konzum u susjednoj zemlji posluje s više od 1200 dobavljača, a suradnja s najvećim brojem njih odvija se bez zapreka.
“Određene zahtjeve”, kako je navela, ima manji broj dobavljača koji ne sudjeluju značajnije u prometu Konzuma, a s njima se kontinuirano razgovara na komercijalnim osnovama.
U Konzumu BiH nagađanja u medijima o njihovoj sudbini vide i kao rezultat utjecaja tržišne konkurencije, a drže kako će ulazak Mercatora dodatno stabilizirati poslovanje i učvrstiti poziciju postojeće Konzumove trgovinske mreže.
Šarović je pak pojasnio kako vlasti u BiH za sada imaju neizravne informacije o tome kako bi se proveo povratak Mercatora na tržište.
Riječ je o planu od tri faze u kojoj bi Mercator najprije vratio trgovine koje je imao prije nego što ih je preuzeo Agrokor.
Nakon toga na red bi došle ostale Konzumove trgovine koje su trenutačno pod zakupom, a treća faza odnosila bi se na preuzimanje svih objekata i kompletne Konzumove imovine u BiH. (Hina)