VijestiZemljaTvornica ulja Čepin ide u privatizaciju

Tvornica ulja Čepin ide u privatizaciju

tvornica-ulja-cepin-radnici-midiPotpisivanjem sporazuma između IPK Tvornice stočne hrane i IPK Osijek d.d. o načinu rješavanja duga, zbog kojeg je bio blokiran račun Tvornice ulja Čepin, riješena je agonija 212 zaposlenih radnika – tvrtka ne ide u stečaj već slijedi privatizacija, izvijestio je večeras radnike ministar poljoprivrede, ribarstva i ruralnog razvoja Petar Čobanković.

Osim večeras potpisanog sporazuma, danas je Hrvatski fond za privatizaciju donio odluku o pozajmici IPK-u Osijek, koji će taj dug uplatiti Tvornici stočne hrane koja je imala pravo na ovrhu nad udjelima Uljare, kazao je.

Čobanković je izvijestio da su se sporazumne strane dogovorile da u roku od osam dana zaključe poseban ugovor o izvansudskoj nagodbi te da će vjerovnik IPK Tvornica stočne hrane najkasnije u roku od sedam dana povući ovrhu nad poslovnim udjelima čepinske uljare koja se također nalazi u sastavu IPK.

Banke vjerovnici, Zagrebačka banka i Partner banka deblokirat će žiro račun Uljare, kazao je ministar Čobanković, te naglasio kako su večeras potpisanim sporazumom i ugovorom koji će se potpisati „stvorene pretpostavke za transparentnu privatizaciju i nastavak rada tvrtke“.

Napomenuo je kako je za rješavanje problema predsjednica Vlade Jadranka Kosor bila izuzetno zainteresirana, jer se radi o sudbini 212 radnika i njihovih obitelji, te je njezina pomoć bila itekako značajna.

Radnici Tvornice ulja Čepin okupili su oko 16 sati očekujući ishod dogovora koji je ministar Čobanković vodio u osječkom IPK-u.

Kada je ministar nešto prije 19 sati došao u čepinsku Uljaru s pljeskom su ga dočekali okupljeni radnici, jer se prije toga već pročulo da je potpisan sporazum o rješavanju duga između IPK Osijek i IPK Tvornice stočne hrane.

Čobanković je radnike izvijestio i da će im ovih dana biti isplaćene dvije zaostale plaće, za listopad i studeni ove godine.

Sindikalna povjerenica Tvornice ulja Čepin Helena Žeravica, zahvalila se u ime svih radnika ministru Čobankoviću i predsjednici Vlade Jadranke Kosor „na pomoći koja je donijela sreću i radost za sve zaposlenike“. Dodala kako „to znači da sutra ne idemo u Zagreb tražiti svoja prava, jer mi smo svoje izvojevali“.

Regionalni povjerenik PPDIV-a Šime Orešković, također se zahvalio ministru Čobankoviću, istaknuvši kako je velika zasluga i premijerke Kosor u rješavanju agonije radnika Tvornice ulja Čepin. (H)

www.jatrgovac.hr
www.jatrgovac.hrhttps://jatrgovac.com
Portal Ja TRGOVAC vodeća je online platforma za retail i FMCG industriju u Hrvatskoj te ključni izvor informacija za donositelje odluka. Kroz aktualne vijesti, ekskluzivne tržišne analize, trendove i novitete s tržišta, Ja TRGOVAC oblikuje industrijski dijalog i povezuje trgovce, proizvođače i distributere, pružajući im relevantne uvide za donošenje poslovnih odluka.

Najnovije objave

Mlinar grupa završila 2025. s rastom dobiti i prihoda od prodaje

Prilagođena EBITDA Mlinar grupe u 2025. godini iznosila je 38,4 milijuna eura što je 27 posto više nego 2024., izvijestio je na konferenciji za...

izlog

Biti prvi je uvijek DOBRO

Od svog lansiranja 2016. godine, brend DOBRO gradi svoju priču korak po korak, kroz dosljednu kvalitetu, pažljivo birane sirovine i povjerenje koje svakodnevno dobiva...