37.2 C
Zagreb
Srijeda, 05. kolovoza 2026., 21:57
VijestiZemljaPodravka u šest mjeseci s rastom dobiti od 78 posto

Podravka u šest mjeseci s rastom dobiti od 78 posto

podravkaNeto dobit je iznosila 55,6 milijuna kuna

Podravka Grupa u prvih je šest mjeseci ove godine ostvarila 78 posto veću dobit, dok su prihodi na godišnjoj razini porasli gotovo 4 posto, izvijestila je danas ta koprivnička kompanija.

Ukupni prihodi u tom su razdoblju dosegnuli 1,8 milijardi kuna, te su bili 3,9 posto veći nego u istom lanjskom razdoblju.

Neto dobit pripisana imateljima kapitala matice iznosila je u prvom polugodištu 55,6 milijuna kuna, ili 78 posto više nego u istom razdoblju prošle godine.

Ukupni rashodi iznosili su u prvom polugodištu 1,74 milijarde kuna, što je za 2,4 posto više nego u istom lanjskom razdoblju.

Operativna dobit (EBIT) Grupe 37 posto je veća od lanjske i iznosi 102,2 milijuna kuna, dok je operativna marža (EBIT marža) 5,9 posto, a neto marža 3,2 posto. (H)

www.jatrgovac.hr
www.jatrgovac.hrhttps://jatrgovac.com
Portal Ja TRGOVAC vodeća je online platforma za retail i FMCG industriju u Hrvatskoj te ključni izvor informacija za donositelje odluka. Kroz aktualne vijesti, ekskluzivne tržišne analize, trendove i novitete s tržišta, Ja TRGOVAC oblikuje industrijski dijalog i povezuje trgovce, proizvođače i distributere, pružajući im relevantne uvide za donošenje poslovnih odluka.

Najnovije objave

Domaća vina bez konkurencije: bira ih 90 posto hrvatskih potrošača

Vino je duboko ukorijenjeno u hrvatskoj gastronomskoj i enološkoj tradiciji te zauzima važno mjesto u svakodnevnim i svečanim prigodama. Posebno tijekom ljetnih mjeseci, kada...

izlog

Zatražite BESPLATNO preuzimanje CHEP plavih paleta!

Kliknite na collect.CHEP.com i saznajte više.