Kroz cijeli se mjesec nastavilo pisati o posljedicama potresa na području Sisačko-moslavačke županije, a pomoć su slali i trgovački lanci, bilo novčanim donacijama ili namirnicama.
MANJI INTERES
U siječnju je primjetan nešto manji interes medija za trgovačke lance. U navedenim su dnevnim novinama ukupno zabilježene 34 objave, dok ih je u prosincu bilo 87. Najviše se pisalo o Konzumu, a slijede Kaufland, Lidl i Plodine.
Početkom siječnja objavljivalo se o prosinačkoj potrošnji pa su iz Konzuma rekli kako su zabilježili manju frekvenciju kupaca u odnosu na isto razdoblje lani, no porasla je prosječna košarica. Pretpostavljaju da su epidemiološke mjere potakle kupce da dolaze rjeđe, no da kupuju više namirnica. Naglašavaju kako je u online trgovini zabilježena i 10 puta veća potražnja.
Konzum je u Petrinju poslao kamion s potrepštinama prema popisu Crvenog križa te redovno šalje hranu od koje onda šefovi u Glini kuhaju tople obroke za unesrećene građane. Kaufland i Lidl uplatili su 15 milijuna kuna na Vladin račun namijenjen pomoći za obnovu nakon potresa.
Fina je u siječnju objavila analizu poslovanja poduzetnika u uvjetima pandemije, uz analizu i listu najstabilnijih poduzetnika u Hrvatskoj koji su, prema metodologiji Fine, svrstani u A razred kreditnog rejtinga. U prvih 10 nalaze se i dva trgovačka lanca: Lidl i Kaufland.
Najviše je objava zabilježeno u Slobodnoj Dalmaciji i Večernjem listu, oba medija po osam objava. Slijede Novi list, Jutarnji list i Glas Istre, dok se najmanje objavljivalo u Glasu Slavonije. Jedino su za Kaufland zabilježene objave u svim navedenim dnevnim novinama. Gledajući pojedinačno po trgovačkim lancima, više se objavljivalo u regionalnim dnevnicima.