
Redovita Glavna skupština društva Japetić d.d. Jastrebarsko na kojoj je donesena odluka o istiskivanju manjinskih dioničara navedene tvrtke održana je 5. srpnja ove godine, objavljeno je na Zagrebačkoj burzi.
Kako Odluka Glavne skupštine društva nije pobijana u roku u kojem se to moglo učiniti, Trgovački sud u Zagrebu je jučer, 25. kolovoza, donio Rješenje kojim se sve dionice manjinskih dioničara prenose na glavnog dioničara – Konzum d.d. Zagreb, čime Konzum postaje jedinim dioničarem društva Japetić s udjelom od 100 posto u temeljnom kapitalu društva, stoji u priopćenju.
Isto tako Konzum izvješćuje sve manjinske dioničare da će se isplata otpremnine izvršiti danas, 26. kolovoza na tekuće račune koje su isti dostavili društvu. (pd)
































