Prestižna nagrada za hrvatski dizajn

Visoka kvaliteta dizajna i kreativno ostvarenje na svjetskom nivou ove godine ocjenjivao je žiri od 24 stručnjaka iz područja komunikacijskog dizajna, a Bakin’Mix je nagrađen u konkurenciji od 6,992 radova iz cijelog svijeta

Staša Brozina i Veronika Uravić Čolak dobitnice su jedne od najprestižnijih svjetskih nagrada. Točnije riječ je o hrvatskom proizvodu koju je sa stručnjacima osmislila Staša, dok se Veronika bacila na idejno rješenje istog. Linija bezglutenskih proizvoda Bakin’mix, dobitnik je nagrade Red Dot Award za dizajn proizvoda u kategoriji “Communication Design” za visoko kvalitetno rješenje dizajna ambalaže u prehrambenoj industriji. Nagradu dodjeljuje Red Dot GmbH & Co. KG. iz Essena, Njemačka, a obavijest o nagradi objavljena je sredinom srpnja. Dizajn za Bakin’Mix potpisuje dizajnerica Veronika Uravić Čolak iz  dizajnerskog studia: Reedesign Studio Rijeka. Bakin’Mix je hrvatski gluten free brand mješavina za kruh, peciva i kolače čije su posebnosti, osim top kvalitete i jednostavnosti pripreme, i činjenica da je razvijen u Hrvatskoj u suradnji s nutricionistima i ekspertima.

Za nagradu Red Dot Award: Brands & Communication Design, radovi se prijavljuju unutar 17 kategorija i 36 “industrija”, a dodjeljuje se još od 1955. godine te se smatra jednom od najprestižnijih međunarodnih priznanja za dizajn. Visoka kvaliteta dizajna i kreativno ostvarenje na svjetskom nivou ove godine ocjenjivao je žiri od 24 stručnjaka iz područja komunikacijskog dizajna, a Bakin’Mix je nagrađen u konkurenciji od 6,992 radova iz cijelog svijeta.

„Ovo je  veliki poticaj i vjetar u leđa za naš prvi brand proizvoda koji će zasigurno pomoći u uspješnom plasmanu na domaćem i međunarodnom tržištu. Ovime smo dokazali da nam je bitna cjelovita kvaliteta proizvoda, da smo projektu pristupili temeljito i pažljivo, da je na projektu radio dobar tim, da je Veronika bila pravi odabir, a osim vrhunske kvalitete proizvoda, imamo i dizajn koji je u skladu s postojećim trendovima. Time obvezujemo na najviši standard u svakom segmentu poslovanja našeg  branda Bakin’Mix. Reakcije svih koji su vidjeli proizvod su bile od prvog dana vrlo pozitivne, no ipak moram priznati da je nagrada iznenađenje jer je konkurencija doista velika“, kazala je Staša Brozina, direktorica tvrtke A1 All Natural koja stoji iza pokretanja ovog brenda.

„Proces izgradnje branda i dizajna ambalaže proizvoda trajao je oko 6 mjeseci, radili smo temeljito i na osnovi istraživanja i analize sličnih proizvoda na domaćem i međunarodnom tržištu. U području brendinga projekt je uključivao imenovanje, vizualni identitet serije proizvoda i dizajn ambalaže. U svemu tome bila je uključena ekipa iz tvrtke A1 All Natural i ja. Usko smo surađivali te smo povezali sva naša znanja i iskustva, a meni je osobno bilo bitno što su bili unaprijed jasno postavljeni i komunicirani ciljevi branda“, otkriva dizajnerica Veronika Uravić Čolak.

Bakin’mix ima oblik ambalaže koji je unaprijed određen kao i kod drugih sličnih proizvoda, no kao takav dao je mogućnost u procesu dizajna prikazivanja samog izgleda proizvoda (prašak) koji svojom strukturom stvara „zaštitno lice“ branda – bake s punđom od sijede kose. Dizajn ambalaže je tako naglasio osnovnu vrijednost branda – povezivanje tradicije sa suvremenim prehrambenim potrebama ne samo kroz ime već i kroz cjelokupno rješenje podsjećajući nas na toplinu i neponovljive okuse i mirise tradicionalne bakine kuhinje. Serija proizvoda uključuje sedam različitih mješavina, a izbor boja temeljen je na istraživanju i trendovima sličnih proizvoda u svijetu i postizanju što bolje vidljivosti na policama trgovina.

Ove dvije Riječanke počele su surađivati tako što je Staša pročitala vijest da je Veronika dobila Red Dot nagradu za ambalažu. Spojila ih je poznanica, a danas imaju još puno ideja i vjeruju da je pred njima još mnogo zajedničkih brendova s jednako sjajnim vizualnim identitetom.

Kliknite za najnovije vijesti, analize i istraživanja u vašem sandučiću!

Prethodni članakDezinfekcijski proizvodi nove generacije
Sljedeći članakPolugodišnji rezultati Atlantic Grupe – potvrda stabilnosti poslovnog modela